طرز تهیه قهوه اسپرسو

0
122
طرز تهیه قهوه اسپرسو

یکی از محبوب ترین نوشیدنی های موجود در جهان قهوه اسپرسو می باشد. این نوشیدنی فوق العاده به سرعت تمامی مرزهای دنیا را درنوردیده و اکنون در سراسر جهان استفاده می شود. قهوه اسپرسو نسبت به سایر قهوه ها غلیظ تر و مزه تلخ تری دارد. اسپرسو چندین برابر سایر قهوه های دیگر کافئین در خود دارد و قهوه ای است پرطرفدار و البته ایتالیایی.

یکی از راه های تهیه قهوه اسپرسو دستگاه قهوه ساز است که مدل های متفاوتی از آن را می توانید در بازار پیدا کنید و بدون دردسر یک فنجان قهوه اسپرسو آماده کنید. در برخی از مدل ها شما قادر خواهید بود حالت قهوه خود را انتخاب کنید که قهوه ای غلیظ یا در اصطلاح Strong باشد یا قهوه ای سبک تر.

روند کار دستگاه به این کل است که آب جوش با فشار بالا از بین دانه های قهوه می گذرد و به فنجان می ریزد. در برخی قهوه سازها  خود دستگاه دانه های درشت قهوه را آسیاب کرده و مراحل بعد را انجام می دهد.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو را در روی اجاق گاز نیز می توان تهیه کرد بهتر است از قهوه ساز (موکا اکسپرس) با کیفیت استفاده کنید تا نتیجه کار بهتر شود.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

توضیح بیشتر: شاید دیده باشید بعضی از کافه‌ها و یا حرفه‌ای‌ها قبل از نوشیدن اسپرسو یه شات آبِ خنک می‌خورند؟ دلیلش اینِ است که می‌خواهند مزه‌ی دهنشان عوض شود و مزه‌ی اسپرسو رو با همه‌ی دل و جان حس کنند.

نکته:

در بعضی از کافه ها قبل از صرف قهوه اسپرسو یک شات آب خنک سرو می شود به این دلیل که مزه دهان را عوض شود تا مزه قهوه بهتر حس شود.

اسپرسو را بدون شکر مصرف می کنند.

www.cookingacademy.ir

 

 

افزودن دیدگاه