طرز تهیه کیک شکلاتی

0
92
طرز تهیه کیک شکلاتی
طرز تهیه کیک شکلاتی

کیک شکلاتی یکی از محبوب ترین کیک های در جهان است و مورد علاقه تمامی افراد در هر رده سنی می باشد. مصرف این کیک در کنار نوشیدنی های گرم از جمله قهوه بسیار لذتبخش نیز می باشد.

مواد لازم

آرد ۲ لیوان

شکر ۱ لیوان

پودر کاکائو ۱۰ قاشق غذاخوری

کره ۱۰۰ گرم

شیر ولرم ۱/۲ لیوان

تخم مرغ ۴ عدد

شکلات تخته ای ۱۰۰ گرم

بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

نمک ۱/۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه

۱-شکلات تخته ای و کره را حرارت غیر مستقیم قرار داده تا آب شوند در ادامه به آن شکر و پودر کاکائو اضافه کنید. شیر ولرم را به مخلوط اضافه کرده هم بزنید سپس در مکانی با دمای معمول قرار دهید تا مایه شکلات سرد شود.

۲-تخم مرغ ها را در ظرفی جداگانه هم بزنید تا کف کند سپس مایه شکلاتی را به آن اضافه کنید. بکینگ پودر و نمک را به مخلوط اضافه کنید و تا یکدست شدن مایه کیک، به هم زدن ادامه دهید.

۳-به مایه فوق آرد را افزوده و آن را برای ۲ ساعت در جای گرم قرار دهید. دقت کنید که آرد را آهسته اضافه کنید که مایه کیک یکدست گردد.

۴-تمامی سطوح داخلی قالب کیک را به روغن آغشته کنید مایه کیک را درون قالب ریخته و درون فر قرار دهید. دمای فر می بایست ۱۸۰ درجه سانتیگراد باشد و مدت زمان پخت مابین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه است.

۵-کیک را از فر خارج کرده پس از خنک شدن آن را از قالب خارج کنید.

۶-در مرحله پایانی بنا به سلیقه برای تزئین کیک آن را برش زده در روی کیک و میان آن از خامه شکلاتی، شکلات خرد شده و … استفاده کنید کیک آماده میل کردن می باشد.

www.cookingacademy.ir

افزودن دیدگاه