طرز تهیه لازانیای گیاهی

0
75
لازانیای گیاهی

در لازانیای گیاهی به جای گوشت و پنیرهای چرب از گیاهان مختلف و پنیر گیاهی استفاده می شود که در نتیجه از نوع گوشتی بسیار سبک تر بوده و مناسب گیاه خواران است.

مواد لازم:

گوجه گیلاسی ۱ کیلوگرم

آویشن ۴ شاخه

روغن زیتون، نمک، فلفل به میزان لازم

موسیر ۲ عدد

سیر ۲ حبه

اسفناج ۵۰۰ گرم

شیر ۶۰۰ میلی لیتر

کره گیاهی ۲۰ گرم

آرد ۳ قاشق غذا خوری

توفو ۱۶۰ گرم

پنیر موزارلا ۱۰ عدد

لازانیا ۱۰ ورق

پنیر فتا ۳۲۰ گرم

در لازانیای گیاهی بهتر است:

۱-گوجه گیلاسی را نصف کنید.

۲-از موسیر پوست کنده و خرد شده استفاده کنید.

۳-سیر ها را ابتدا پوست بکنید سپس له کنید تا شبیه خمیر گردد.

۴-توفو را رنده کنید.

۵-ورق های لازانیا را ماده کنید. اگر به پخت نیاز دارند ابتدا بپزید.

۶-از پنیر ریکوتا Ricotta استفاده کنید.

طرز پخت:

۱-در سینی فر ۴ قاشق روغن زیتون بریزید سپس گوجه های گیلاسی را درون سینی ریخته به آن ها نمک و فلفل اضافه کنید برگ های آویشن را روی گوجه ها قرار داده و به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم کنید تا گوجه ها به شکل کاراملی شوند.

۲-به مدت ۵ دقیقه موسیرهای خرد شده را با روغن تفت دهید تا نرم شوند سپس سیرهای له شده را هم اضافه نموده و برای ۱ دقیقه تفت دهید.

۳-در ماهیتابه ای بزرگ روی حرارت متوسط قدری روغن بریزید و گرم کنید. موسیر خرد شده را به آن اضافه کنید و برای ۵ دقیقه تفت دهید تا نرم شود. سیر له شده را هم اضافه کنید و برای ۱ دقیقه دیگر آن ها را تفت دهید و سپس از ماهیتابه خارج کرده و کنار بگذارید. اسفناج ها را در چند نوبت در ماهیتابه ریخته و تفت دهید تا نرم شده و تغییر رنگ دهند. ترکیب موسیر را به آن اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. به آن ها نمک و فلفل بزنید، سپس آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا خنک شوند.

۴-برای تهیه سس سفید، شیر را بجوشانید، کره را آب کرده و به آن آرد اضافه کنید و ۲ دقیقه تفت دهید. در ظرفی جداگانه شیر را به آرد اضافه کرده و هم بزنید پس از آن شیر را حرارت داده تا مقداری غلیظ شود در مرحله آخر به شیر پنیر موزارلا و پنیر توفو را اضافه کنید تا سس آماده شود.

۵-در ترکیب ورق های لازانیا از گوجه کبابی، اسفناج و پنیر فتا استفاده کرده و سپس به آن سس اضافه کنید.

۶-تکه های پنیر موزارلا را روی لازانیا ریخته حرارت فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید و به مدت ۳۰ تا زمان طلایی شدن لازانیا به پخت ادامه دهید.

www.cookingacademy.ir

 

 

 

افزودن دیدگاه